Trałowiec Munin

Głębokość : 42m

Wrak zwany potocznie Trałowcem - to okręt niemiecki klasy Hilfsminensuchboot o długość 41,5 m, przebudowany z trawlera rybackiego oznaczenie S/fi (Fichdamper).
Zwodowany 22.03.1916.
Zatonął po kolizji 18.03.1945 w prawie 29 rocznicę swojego wodowania.

Leży niedaleko portu Helu, na głębokości 42m.
Wrak stoi na dnie na prawie równej stępce z lekkim przechyłem na lewą burtę. Wzdłuż tej burty usypany jest wał z piasku, co może powodować kłopoty z odszukaniem wraku. Pokład i pomieszczenia są mocno zasypane piaskiem. W wielu miejscach spotyka się zbite resztki sieci rybackich i żyłek.

Na dziobie działo 10,5 cm. Tuż przed nim pozostałości działka przeciwlotniczego. Widoczne są pancerne płyty i obcięta lufa. Tuż pod lufą działa głównego leży resztka trału dziobowego, którego część zasadnicza jest doskonale zachowana i zamontowana na dziobie okrętu. Na śródokręciu wysoka nadbudówka, zachowana w doskonałym stanie z szeregiem okien i okazałym kołem sterowym. Na końcu nadbudówki znajdują się podstawy pod łódź ratunkową. Na dachu tej nadbudówki panuje nieopisany chaos w postaci lin, bębnów z linami, skrzyneczek i innych elementów wyposażenia.

Wymiary:
Długość całkowita 41,52 m.
Szerokość 7,38 m.
Maksymalne zanurzenie 2,90 m.
Wyporność 286 BRT.

 

Nadchodzące wyprawy :

  • Brak zaplanowanych wypraw


Zapytaj o wypłynięcia